Siedem ćwiczeń na zapalenie stawów ramion

Siedem ćwiczeń na zapalenie stawów ramion

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Zapalenie stawów może wpływać na dowolny staw w organizmie, w tym stawy barkowe. Regularne wykonywanie określonych ćwiczeń może pomóc złagodzić objawy zapalenia stawów, które obejmują ból i obrzęk.

Około 54,4 miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych otrzymuje diagnozę zapalenia stawów każdego roku.

Zapalenie stawów powoduje rozbłyski zapalenia stawów, co prowadzi do bólu i sztywności. Objawy te mogą mieć znaczący wpływ na to, ile mobilności mają ludzie w dotkniętych stawach.

W rezultacie zapalenie stawów ma tendencję do trudności z ćwiczeniem. Jednak utrzymanie aktywnych stawów może mieć silny wpływ na nasilenie objawów zapalenia stawów.

Rodzaje zapalenia stawów, które zwykle wpływają na ramię, obejmują reumatoidalne zapalenie stawów (RA) i zapalenie kości stawów.

W tym artykule przyglądamy się ćwiczeniom, które mogą zmniejszyć uszkodzenie zapalenia stawów stawów barkowych i pomagać ludziom w radzeniu sobie z bólem.

Siedem ćwiczeń na zapalenie stawów ramion

Ćwiczenia dla zapalenia stawów obejmują:

 • Ćwiczenia zakresu ruchu i elastyczności, takie jak odcinki, które zmniejszają sztywność
 • Ćwiczenia siłowe budujące masę mięśni wokół stawów, co zmniejsza obciążenie ich
 • Aktywności aerobowe, takie jak chodzenie, pływanie i jazda na rowerze, ponieważ poprawiają one funkcję serca, płuc i mięśni

Poniższe ćwiczenia powinny się rozciągać i Wzmocnij mięśnie wokół stawu barkowego:

1. Rozciąganie wzniesienia ramion

To ćwiczenie poprawia zakres ruchu w stawach barkowych i rozciąga mięśnie. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia powinno ułatwić codzienne czynności, takie jak sięgnięcie po przedmioty na półkach. Aby wykonać to ćwiczenie:

 1. Połóż się na plecach.
 2. Trzymaj uchwyt miotły lub sztyfcie z obiema rękami, rozdzielając ich szerokość ramion.
 3. Umieść uchwyt lub delikatnie przyklej uda.
 4. Powoli unieś słup w górę obok klatki piersiowej, a następnie nad głową, aby prawie dotyka podłogi nad głową. Trzymaj ramiona jak najwyżej. /ol>

  Powinieneś poczuć delikatny rozciąganie w ramionach, plecach i klatce piersiowej, gdy ramiona poruszają się nad głową.

  2. Odcinek rotacji ramię na zewnątrz

  To ćwiczenie wymaga również uchwytu miotły lub laski. Poprawia elastyczność w stawach barkowych. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 5. Połóż się na plecach.
 6. Trzymając górne ramiona przy bokach, zgnij łokcie i przytrzymaj patyk nad klatką piersiową ramię rękami ramię -Niece od siebie.
 7. Powoli przesuwaj słup w lewo, aż poczujesz rozciąganie w lewym ramieniu.
 8. Wróć do pozycji wyjściowej.
 9. Powtórz ON Prawa strona ciała.
 10. Wykonaj 3 zestawy 10 powtórzeń raz dziennie.

3. Rotacja łopata ramion

Ten obrót rozciąga ramiona, aby promować zwiększony zakres ruchu. Aby wykonać to ćwiczenie:

 1. stań w neutralnej pozycji rękami po bokach.
 2. Podnieś ramiona w kierunku uszu i trzymaj przez 5 sekund.
 3. Delikatnie ściśnij łopatki razem i trzymaj przez 5 sekund.
 4. Pociągnij łopatki w dół i trzymaj przez 5 sekund.
 5. Powtórz 10 razy.

4. Ćwiczenie wahadła

Ćwiczenie wahadła pomagają złagodzić ból i rozluźnić mięśnie barkowe. Obejmuje następującą serię ruchów:

 1. Zgadaj się do przodu i opieraj rękę na krześle lub liczniku w celu wsparcia i równowagi. Użyj ramię, które jest mniej obolałe, aby to zrobić.
 2. Pozwól drugiej ręce zwinąć.
 3. Za pomocą ruchu z nóg i bioder delikatnie przesuwaj wiszącej ręki tam iz powrotem i do tyłu i na bok ruchu okrągłego.
 4. Powtarzaj to 30 razy w każdym kierunku raz dziennie.

5. Drzwi Lean

Szczupak drzwi może pomóc rozciągnąć mięśnie w ramionach i poprawić opór w stawach. Wykonaj ćwiczenie w następujący sposób:

 • Stań skierowany w stronę drzwi i podnieś oba ręce nad głową.
 • Umieść jedną rękę po obu stronach framury.
 • Delikatnie pochyla się do przodu, aż poczujesz wygodne napięcie w ramionach.
 • Trzymaj tę pozycję przez 15–30 sekund.
 • Powtórz 3 razy.
 • 6. Prasy drzwi

  Ćwiczenia prasowe drzwi mogą pomóc w budowaniu siły w stawach barkowych. Aby wykonać te ćwiczenia:

  1. Stań w drzwiach i zgnij jedno łokieć https://harmoniqhealth.com/pl/ w prosty kąt z kciukiem na tej dłoni skierowanej w stronę sufitu.
  2. Naciśnij tył tyłu swojego nadgarstek do ramy drzwi.
  3. Trzymaj przez 5 sekund.
  4. Powtórz z dłoni, używając drugiej strony framury drzwi.
  5. Zrób 3 zestawy z 10 powtórzeń z każdej strony.

  7. Wzmocnij mięśnie posturalne

  Wzmocnienie mięśni postawy poprawi ogólną postawę, umożliwiając łatwiejsze poruszanie się ramion we wszystkich kierunkach. Ćwiczenia te wymagają zespołu ćwiczeń, które można kupić w sklepie z artykułami sportowymi lub online.

  Aby wykonać te ćwiczenia:

 • Stajcie prosto z ramionami.
 • Zapętaj pasmo ćwiczeń za solidnym, pionowym obiektem i trzymaj jeden koniec w dowolnej ręce.
 • Rozluźnij ramiona i zgnij łokcie po bokach.
 • Przyciągnij łokcie do tyłu, ściskając razem łopatki. Jeśli pasmo ćwiczeń nie zapewnia żadnego oporu, cofnij się o krok lub zapętla końce pasm wokół dłoni.
 • Trzymaj przez 5 sekund.
 • Wykonaj 3 zestawy 10 powtórzeń Raz dziennie.
 • Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

  zapalenie stawów może sprawić, że ćwiczenia jest trudniejsze, więc upewnij się, że ćwiczą z ostrożnością, aby uniknąć obrażeń. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zachować bezpieczeństwo podczas ćwiczeń z zapaleniem stawów.

  Rozgrzewaj się przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczeń, aby stymulować przepływ krwi wokół organizmu. Rozgrzewanie może obejmować szybki 10-minutowy spacer lub inną lekką aktywność aerobową.

  Powinno być możliwe poczucie rozciągania w ramionach podczas wykonywania tych ćwiczeń, ale nie powinny być bolesne. Jeśli dany ruch boli, przestań to robić od razu. Jeśli ból utrzymuje się przez kilka godzin po ćwiczeniu, może być konieczne wizytę u lekarza.

  Jeśli ćwiczenia powodują obrzęk ramion, użyj pakietu lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) mogą być również korzystne. Miejscowe NLPZ w postaci żeli, kremów i sprayów są dostępne bez recepty w aptekach.

  Czego uniknąć

  Należy unikać wykonywania ćwiczeń, które odkręcają mięśnie barkowe lub wywierać na nie nadmierny nacisk, ponieważ może to spowodować obrażenia.

  Niektóre odcinki mogą być bolesne lub niewygodne dla niektórych osób, a nie innych, dlatego ważne jest, aby zawsze słuchać twojego ciała podczas ćwiczeń.

  Dla niektórych osób, ćwiczenia ramionowe, takie jak pompki lub podnoszenie ciężarów, może być również Intensywne dla stawów barkowych. Konieczne są jednak lekkie ćwiczenia, aby zbudować mięśnie barkowe.

  Ćwiczenia aerobowe są również niezbędne dla zdrowia fizycznego i samopoczucia psychicznego. Osoby z ciężkimi objawami mogą wypróbować delikatne alternatywy dla regularnych form ćwiczeń, na przykład zastępując pływanie terapią wodną. Ta forma ćwiczeń oferuje wiele takich samych korzyści, jak pływanie, ale wywiera mniej presję na ramiona.

  Niektóre osoby o łagodniejszych objawach mogą być w stanie kontynuować tradycyjne formy ćwiczeń aerobowych.

  Najbardziej odpowiedni rodzaj lub częstotliwość ćwiczeń będzie się różnić w zależności od osoby. Zależy to od nasilenia objawów zapalenia stawów i innych czynników, takich jak ilość mięśni otaczających dotknięte stawy.

  Fizjoterapeuta powinien być w stanie pracować z osobą, aby stworzyć dostosowany plan ćwiczeń dla i wyjaśniają wszelkie określone rodzaje ćwiczeń, których powinni unikać.

  perspektywy

  Perspektywy zapalenia stawów w stawach barkowych są zmienne. We wczesnych stadiach stanu objawy są na ogół łagodne i nie mają znaczącego wpływu na zakres ruchu.

  Gdy zapalenie stawów jest bardziej zaawansowane, ludzie mogą odczuwać silny ból i zmniejszony ruch w dotkniętym ramię Złącze.

  Regularne ćwiczenia utrzymają stawy barkowe aktywne, co może mieć zauważalny wpływ na zmniejszenie bólu i poprawę ruchu w tym obszarze ciała. Ludzie powinni ćwiczyć ostrożnie, aby uniknąć dalszego uszkodzenia stawów lub otaczających tkanek.

  Przeczytaj ten artykuł w języku hiszpańskim.

  • Reumatoidalne zapalenie stawów
  • Ból/anestetyka
  • Medycyna sportowa/fitness

  Contents

  Published
  Categorized as Blog